FI BCH SE (polar)CH Wild Tribe's Raven
SE11370/20
11

 
     

Född: 2011-01-04
Mankhöjd: 57,5 cm
Vikt: 24 kg

Kommando ledarhund (gee/haw)

FI BCH SE (polar)CH Wild Tribe's Raven
SE11370/2011

Neimans Blazer
S68919/2006
Nirak
S59409/2000
Rookie's Sadam
S57912/91
Unisak's Ajva
S42620/96
Neimans Syncro
S56751/2004
Somerset Islans Vjerry
S38783/2004
Unisak's Keikina
S45993/2000
Team Amarox S
S51781/2005
Silver
S16722/97
Barney
S55452/95
Arctic Star Foxie
S61720/94
A'Tebs Ziggi of Wolf
S41918/2005
Nay-La-Chee's Cool'n Rude Wolf
DK16880/2003
A'Tebs Kalinka of Togo
DK08725/97

Resultat

27/5-2019 Gonioskopi UA

23-24/3-2019 Kiruna Open Sp4 C silver 1a pris DP20+

15-17/3-2019 Vindelälvsdraget 20e plats

1-3/3-2019 SM i Gafsele Sp2K C 1a

24/2-2019 Öbackadraget Sp2K 1a

9-10/2-2019 Nornäsdraget Sp4 C 1a 1a pris DP20+

26-27/1-2019 Åsarna classic sleddograce/ Polarhundsmästerskapet Sp4 C 5a 2a pris DP20+

12-14/10-2018 SM barmark Lida, Stockholm DS1K 1a

7/10-2018 SPHK M utställning Eskilstuna BJKL Good Domare: Jesper Andersson

6/10-2018 Siberian Husky specialen utställning Eskilstuna BJKL Very Good Domare: Mats Jonsson

22-23/9-2018 Öbacka draget DS1K 3a

9-11/3-2018 WSA VM Sveg 4-dogs-1 25/26

21-22/10-2017 SM barmark Falun DS1V guld

16/7-2017 SPHK ÖN utställning Piteå BJKL Very Good Domare: Mari Pajaskoski

23-24/6-2017 Midsommarracet DS2 1a plats

16-19/3-2017 Vindelälvsdraget 17e plats

12/3-2017 REK-2 Kiiminki 4-spann 7e plats

4-5/3-2017 Nordic Open/ Rasmästerskapet för Siberian Husky Sveg Sp6 C 5e plats

10-12/2-2017 SM Nornäs Sp6 C 6e plats

8-9/10-2016 SM barmark Bergeforsen DS2 8e plats

11/9-2016 Siberian Husky specialen utställning Voxna bjkl very good Domare: Tapio Kakko

6/8-2016 SKK utställning Svenstavik bjkl excellent bjkk 2a Domare: Annica Uppström

26/7-2016 Hågestalufsen Sollefteå DCW 8e plats

24-25/6-2016 Midsommarracet Sollefteå DS2 1a plats

9/4-2016 REKÄ-JOH-1  Kittilä  Domare: Mickael Bäckman

17-19/3-2016 Vindelälvsdraget 14e plats

12-13/3-2016 KM Kiruna Sp6 C 1a pris DP20+ 3e plats

6/3-2016 REK-2 Kiiminki 4-spann 6e plats

12-14/2-2016 Gafsele Open/ SM  Gafsele Sp6 C 4e plats 2a pris DP20+

6-7/2-2016 Polarhundsmästerskapet Norråker Sp6 C 7e plats

15/11-2015 SPHK NN utställning Sollefteå bjkl very good Domare: Gunilla Sandberg

14/11-2015 SPHK NN utställning Sollefteå bjkl excellent bjkk 2a CK bhkl 2a R-CERT Domare: Arvid Göransson

20/4-2015 Ögonlysning UA

18/4-2015 REKÄ-JOH-1 FI BCH Kittilä  Domare: Erja Hakkalainen

19-21/3-2015 Bäver Open/ SM / Rasmästerskapet Norråker Sp6 C brons 1a pris DP20+

12-14/3-2015 Vindelälvsdraget 23e plats

31/1-1/2-2015 Polarhundsmästerskapet Orsa Sp6 C brons

24-25/1-2015 Västras Vinterrace Nornäs Sp6 C 4e plats

21-23/2-2014 SM Kiruna Sp6 C SM brons 2a pris polarhundsprov 20+

7/9-2013 Siberian Husky klubbens utställning Idre bjkl excellent CK Domare: Helen Lightfoot

17/3-2013 REK-1 Kiiminki Sp4 C 3e plats

3/3-2013 KM Lillholmsjö Sp6 C 6e plats

8-10-2013 SM Gafsele Sp6 C 6e plats

12/5-2012 SPHK NN utställning Bjurholm ukl very good ukk 4a Domare: Annica Uppström

Copyright © Camilla Eklund